Vytvořte podmínky pro efektivnější chod svého týmu

   

EGODIAGRAM POUŽILY NAPŘÍKLAD FIRMY

Egodiagram pomáhá členům týmu pochopit přednosti a limity druhých. Přispívá tak tomu, aby týmy lépe táhly za jeden provaz.

Egodiagram ocení manažeři a personalisté

  • pro pochopení předností a limitů jednotlivých členů top managementu
  • pro zlepšení efektivity pracovních týmů
  • při řešení pracovních konfliktů
  • pro složení projektového týmu jako doplněk jiných nástrojů
  • při řízení personální politiky firmy
  • ...a v dalších situacích, kdy si tým potřebuje rozumět

Zjistěte, jak ego ovlivňuje, co členové vašeho týmu považují za správné, a využijte Egodiagram ke zlepšení spolupráce

Egodiagram odkrývá míru subjektivity našeho vnímání. Jeho prostřednictvím získáte velmi rychle odpovědi na otázky spojené s aktuálním nastavením osobností lidí v týmu: Co ovlivňuje jejich vnímání a myšlení? Které informace mají tendenci přeceňovat, a které naopak podceňovat? Jaké předpoklady (ne)mají plnění svěřených rolí? A jak budou reagovat pod tlakem?

  • eliminuje sebestylizaci
  • rychlé vyplnění i zpracování
  • detailní vhled

Co tým spojuje, kde se neshodne, kde má rezervy. Přehledně v jednom schématu

Egodiagram přehledně ukazuje, jak jsou nastavení jednotliví členové týmu, kdo se s kým doplňuje, a u koho je naopak pro domluvu potřeba potlačit vlastní ego. Umožňuje dosáhnout lepšího vzájemného poznání a vede k porozumění rozdílům – a to zase k lepší atmosféře v týmu a vyšší efektivitě. Při opakovaném měření umožňuje Egodiagram usměrňovat dynamiku vývoje vztahů v týmu.

Interpretace ukázkového Egodiagramu

Vedete tým? Zjistěte během 15 minut, co s Egodiagramem získáte

Ověřte si, jestli je Egodiagram vhodným nástrojem pro váš tým a jak funguje? Nejlepší je vyzkoušet ho na vlastní kůži. Vyplnění a ukázka rychlé telefonické interpretace vám zabere 15 minut.

Zjistit, zda je Egodiagram vhodný pro můj tým

Jak Egodiagram funguje

ZÁKLADNÍ OTESTOVÁNÍ TÝMU

Vyplnění online dotazníku
(max. 10 minut)

Základem je vyplnění dotazníku všemi testovanými členy týmu. Pošleme vám na něj příslušný link. Dotazník v sobě kombinuje poznatky z výcviku neurolingvistického programování a z analýzy diagnostik povahových profilů. Jeho výhodou je, že vylučuje sebestylizaci (a to i při opakovaném vyplňování).

Interpretace formou týmového workshopu

Online nebo osobně probereme výsledky s celým týmem. Během workshopu lépe pochopíte, proč si spolu někteří členové rozumí a jiní ne, kde je potenciál ke zlepšení spolupráce, kde jsou individuální limity lidí i limity celého týmu, které povahové typy vám v týmu chybí apod. Výsledky Egodiagramu kombinujeme s Barrettovým testem a testem týmového klimatu.

Konzultace s lídrem a doporučení pro rozvoj týmu

Vedle týmového rozboru dáváme vedoucímu týmu / manažerovi příležitost během hodinové konzultace probrat výsledky z perspektivy další práce s týmem a zefektivnění jeho řízení a výkonu.

DALŠÍ MOŽNOSTI

Individuální rozbor se členy týmu

Vedle skupinového hodnocení a shrnutí pro manažera je možné přidat konzultace individuálních výsledků jednotlivých členů týmu (např. klíčových pracovníků).

Proškolení vašich pracovníků v používání Egodiagramu

Zapojte Egodiagram do firemních HR procesů (např. při příchodu nového manažera či klíčového pracovníka). Vaši pracovníci získají přístup algoritmu Egodiagramu a veškerou potřebnou podporu.

Reference

Pomocník manažerů při recruitmentu a při harmonizaci vztahů uvnitř týmů

Egodiagram dobře poodhalí týmové vzorce chování a podpoří komunikaci v týmu

Egodiagram mě nepřestává překvapovat svou jednoduchostí a čitelností, při níž zároveň dovede o člověku získat velmi výstižné informace. Používám ho při skupinové týmové práci, dobře poodhalí týmové vzorce chování, ale zejména podpoří komunikaci v týmu. To, že jsme lidé různí, víme samozřejmě všichni – ale to, jak přizpůsobit svoje „vysílání“, aby bylo správně „přijato“, se učíme průběžně. A v tomto je právě Egodiagram mocný pomocník, který nehodnotí, ale pomáhá s respektem ke každému, napomáhá uvědomění i přijetí vlastních potřeb. Nově jsem začala Egodiagram používat i jako podporu při výběrových řízeních na manažerské pozice, kde vhodně doplňuje základní sadu informací o uchazeči a zároveň výborně pomáhá při rozhovoru.

Heda Hovorková, headhunterka

Největší přínos Egodiagramu je v tom, že zvědomuje skryté deformace ve vašem vnímání a přístupu ke světu

Egodiagram je zajímavý nástroj jak nahlédnout do vícerozměrného vnitřního nastavení osobnosti. Upozorní vás na skryté deformace ve vašem vnímání a přístupu ke světu – a v kombinaci s hloubkovou interpretací odhalující zajímavé souvislosti pomáhá dalšímu osobnímu rozvoji a sebereflexi. Egodiagram lze absolvovat opakovaně a upřesnit tak hodnocení s odstupem času.

Jan Koubský, Mondi Štětí a.s., Quality a Enviromental Director

Pomáhá lídrům k tomu, aby lépe reagovali na potřeby svých týmů a týmům k většímu vzájemnému porozumění

Autor Egodiagramu, Jan Čepelka je velmi inteligentní, má obrovský nadhled a schopnost srozumitelně poskytnout zpětnou vazbu a vysvětlit i tak komplikované procesy, jako je lidská mysl. Pomocí Egodiagramu, který sám vyvinul, a s využitím dalších podpůrných diagnostik dokáže popsat naše vnitřní nastavení a doporučit, jakým způsobem se dále rozvíjet. Pomáhá lídrům k tomu, aby lépe reagovali na potřeby svých týmů a týmům k většímu vzájemnému porozumění. Spolupráci s Honzou doporučuji každému, kdo chce na sobě dále pracovat.

Jana Glendová, Magna a.s., HR manažerka

Jako kouč jsem dlouho hledal nástroj, který by mi pomohl získat rychlou a komplexní informaci o nastavení osobnosti mých klientů. Dostupné metody ale byly buď zbytečně robustní, nebo moc povrchní. A tak jsem po letech rešerší a ověřování vytvořil Egodiagram. Jeho výhodou je rychlost i to, že jde k samotné podstatě toho, co ovlivňuje naše myšlenkové nastavení. Od roku 2018 pomáhá zlepšovat fungování pracovních týmů v řadě firem.

Jan Čepelka, autor Egodiagramu

Vyzkoušejte Egodiagram ve svém týmu

Otestujte Egodiagram na sobě. Stačí 15 minut vašeho času

Ověřte si, jestli je Egodiagram vhodným nástrojem pro váš tým a jak funguje? Nejlepší je vyzkoušet ho na vlastní kůži. Vyplnění a rychlá telefonická interpretace vám zabere 15 minut.

Chci Egodiagram otestovat pro firmu »

Potřebujete něco do ruky? Napište si o handout Egodiagramu

Potřebujete Egodiagram představit ve firmě někomu dalšímu? Nebo zkrátka chcete vědět víc o jeho principu? Napište nám.

Chci handout »

Nebo prostě napište / zavolejte

podpora@egodiagram.com  | +420 602 132 063